Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

1.mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu WWW. Chciałbym aby serwis przynosił mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś takim jak ten portal: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to serwis, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?

podobne tematy:

2.maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co przeczytałem, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego przepisu na sukces. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na wstępie powinieneś przygotować porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.